Zakończono prace budowlane na Stacji Uzdatniania Wody w Żelazowie 

  
 

Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu zakończyła długo oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję dotyczącą modernizacji technologii uzdatniania wody na stacji w Żelazowie.

W dość krótkim terminie realizacji tj. od 30 marca 2016r. do 15 października 2016r. dokonano modernizacji nie tylko ciągu technologicznego ale również przebudowano budynek Stacji wraz z pomieszczeniami dozowania reagentów, które obecnie spełniają obowiązujące przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Prace rozpoczęły się od zamontowania i uruchomienia filtra zastępczego wraz z dozownikami środków chemicznych na zewnątrz budynku stacji.

Wykonanie tymczasowej instalacji technologicznej pozwoliło na rozpoczęcie robót wewnątrz budynku a także zapewniało ciągłość dostawy wody odbiorcom w: Żelazowie, Żółkiewce, Kostrzy, Godzieszówku, Goczałkowie, Rogoźnicy i Goczałkowie Górnym.
Oprócz szeregu prac z branży architektoniczno – konstrukcyjnej (m.in. rozbiórka stropu i montaż nowego sufitu, rozbiórki ścian działowych i budowa nowych), branży elektrycznej (w tym AKPiA) wykonano prace z branży sanitarno-technologicznej (m.in. zdemontowano istniejącą technologią uzdatniania wody i wybudowano nową, wyremontowano obudowę studni głębinowej nr I, wybudowano zbiornik wody surowej wraz z wieżą napowietrzającą a także wyremontowano trzy zbiorniki wody czystej).

Dzięki napowietrzaniu wody surowej oraz poprzez zastosowanie dwustopniowej (zamiast jednostopniowej) filtracji wody znacznej poprawie uległy właściwości organoleptyczne wody.

Z problemem nieodpowiedniej jakości wody pod względem wizualnym mieszkańcy 7 miejscowości naszej Gminy tj. około 3600 osób zmagało się prawie od początku powstania Stacji tj. od 1997r., dlatego też zapadła decyzja o konieczności jej modernizacji.

W wyniku inwestycji powstał nowoczesny, w pełni zautomatyzowany i monitorowany obiekt.

Wykonawcą robót było konsorcjum firm: FUNAM Sp. z o.o. z Wrocławia i KREVOX Europejskie Centrum Ekologiczne Sp. z o.o. z Warszawy.

Koszt inwestycji to prawie 2 mln zł. 

 

 

 

Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o.
w Strzegomiu

strona główna  |  do góry  |

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER